Ana Menü
Ana Sayfa
Hakkımızda
Yazım Kuralları
Telif Hakları Form
Yeni Sayı
E-Dergi
Makale Ara
Duyurular
İletişim
Linkler
İstatistikler
Üyeler: 5865
Haberler: 75
Web Bağlantıları: 1
Ziyaretçiler: 971678
Kimler Online
 
Yazım ve Yayım Kuralları Yazdır E-posta

YAYIM KURALLARI

1.Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, altı ayda bir (Haziran ve Aralık) yayınlanır. Dergide; Sosyal Bilimler ile ilgili/ilişkili bilim dallarını ilgilendiren konulardaki Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde hazırlanmış, özgün ve nitelikli makaleler, kitap tanıtım ve eleştirileri ile örnek olay çalışmaları yayımlanabilir.

2.Derginin yayıncısı, editörü ve yayın kurulu yazarların belirtmiş olduğu görüş ve düşünceler ile doğabilecek etik ihlallerinin sorumluluğunu kabul etmekle yükümlü olmayıp dergide yer alan makale ve yazıların sorumluluğu yazar(lar)ına aittir.

3.Dergiye yayımlanmak üzere gönderilen çalışmalar öncelikle şekil/yazım şartları bakımından ön değerlendirmeye alınır. Yazım kuralları itibariyle şartları sağlamayan çalışmalar hakemlere gönderilmez. Şartlara uygun olan çalışmalar, içerik açısından incelenmek üzere en az iki hakeme gönderilir. Makaleyi değerlendiren hakemlerin kimlikleri hakkında yazarlara, gönderilen makalenin kime ait olduğu konusunda da hakemlere bilgi verilmez. Hakem raporları gizlidir. Hakemlerden olumlu rapor alamayan makaleler yayımlanmaz ve yazarına iade edilmez; bu konuda idari ve adli sorumluluk kabul edilmez. Hakemler tarafından düzeltme istenen yazılar ise gerekli değişiklikler için yazar(lar)a geri gönderilir. Düzeltilmiş metni belirtilen süre içerisinde dergiye ulaştırmak yazar(lar)ın sorumluluğundadır. Eserin yayımlanmasına karar verilmesi durumunda yazarlar Telif Hakkı Devir Formu’nu doldurarak haklarını Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi’ne devretmelidirler.

4.Dergide yayımlanacak olan eserler, daha önce bir başka dergide yayımlanmamış, yayımlanmak üzere gönderilmemiş ya da yayım için kabul edilmemiş olmalıdır. Herhangi bir bilimsel toplantıda sunulmuş ve yayımlanmamış yazılarda, toplantının adı, yeri ve tarihi belirtilmelidir.

5. Çalışma, editörlere 1 nüsha halinde elektronik ortamda sunulmalıdır. Makalenin elektronik ortamda gönderilebilmesi için, sisteme üye olunmalı ve kullanıcı girişi yapılmalıdır. Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra sol Menüde çıkan “Makale Gönder” bağlantısı kullanılarak makale sisteme kayıt edilir. Sisteme kaydedilecek çalışmalarda yazar adları bulunmamalıdır. Yayımlanmak üzere gönderilen makaleler ekler ve kaynakça dahil olmak üzere 25 sayfayı geçmemelidir.

 Not:  Sistemdeki geçici bir sorundan dolayı yükleyeceğiniz çalışmanın ".DOC" formatında olduğundan emin olunuz.

DERGİMİZ YAYIM VE YAZIM KURALLARINA PDF FORMATINDA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖRNEK MAKALE METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 
Copyright © 2007 BAÜ SBE Dergi
 
Üye Girişi
Duyurular
Dergimize Sitemizden Ulaşabilirsiniz.... -

Dergimiz pdf formatında sitemizden yayınlanmaktadır. Erişim için Ana menüden E-Dergi seçeneğini kullanabilirsiniz.